image
Gdzie jest parafia Witaj na stronie Parafii Stowięcino. Nasza wspólnota należy do Diecezji Pelplińskiej, w dekanacie główczyckim.
Tworzą ją wioski: Stowięcino, Rzechcino, Gorzyno, Radosław, Gostkowo, Michałowo, Szelewo, Podole Wielkie, Olszewko, Zawada, Będzimierz, Dargoleza i Przebędowo.
Dowiedz się więcej
image
Logo Parafii opowiada o naszym świętym Patronie a tworzą go dwie tarcze herbowe. Pierwsza to herb Prus przypisywany Świętemu. Druga tarcza to stylizowany herb Polski.
Nasz Święty jest jednym z głównych Patronów i Opiekunów naszego narodu.
Dowiedz się więcej
* *
image image

Dziś Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Jak bardzo człowiek jest ułomnym, gdy dziś woła Zbawcy: „Hosanna na wysokościach, Błogosławiony, który przybywa w Imię Pańskie…” A za pięć dni

ten sam człowiek potrafi krzyczeć: „Ukrzyżuj Go!”
Tak łatwo, zbyt łatwo, przechodzimy w życiu z jednej do drugiej postawy.
Raz potrafimy wyznawać Jezusowi miłość, a za parę chwil grzeszyć, oddalając się od tej Miłości, czy wręcz gardząc nią. Nieszczęsny ja człowiek, któż mnie wyzwoli.
Wyzwolicielem Jest Pan nasz Jezus. On przybił do Krzyża, razem ze sobą moje grzechy i spłacił mój dług u Bożej Sprawiedliwości.

 

LIturgia Słowa


Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.