Garść Słowa

Kazanie wygłoszone na Odpuście Trójcy Świętej w Smołdzińskiej Parafii.

Dziś nieco nietypowo o tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Mówię tajemnicy, bo czy człowiek jest w stanie pojąć istotę życia Boga. Przecież nawet nasze człowieczeństwo jest dla nas zagadką. Błogosławiony Jan Paweł II mówi, że człowieka nie da się poznać bez Chrystusa, a jakżesz poznamy naturę samego Boga. Dlatego korzystamy z licznych wskazówek, które daje nam sam Pan, abyśmy mogli pojąć, choć w drobnej części, Jego wspaniałość.

Więcej…

Przez najbliższe, majowe niedziele będziemy starali się przyjrzeć tajemnicy i znaczeniu SZKAPLERZA NMP. Szczególnym powodem do takich tematów jest miesiąc maj i pragnienie Proboszcza, abyśmy pod koniec maja licznie przyjęli ten znak matczynej miłości.
Tematem dzisiejszej katechezy jest symbolika szaty w rozumieniu religijnych przeżyć. Trzeba nam pamiętać, że szkaplerz w czasach średniowiecza był zwykłą szatą używaną codziennie dla ochrony codziennego odzienia przed zabrudzeniem w trakcie pełnienia codziennych obowiązków, dlatego dziś spróbujemy potraktować temat nieco szeroko.

Więcej…

17.07.2011; XVI Niedziela Zwykła 

W intronizacji jest taki moment w którym mam podpisać ważną decyzję. Kościół wymaga, byśmy ponawiali raz podjęte decyzje. Ponawiamy więc, raz podjętą decyzję wyrzeczenia się zła i wiary w Trójjedynego Boga i Jego Kościół. Ponawiamy ten akt podczas Pierwszej Komunii, Bierzmowania, co Niedzielę na Mszy św. Intronizacja też wymaga takiego odnowienia i może nawet głębiej, bo w jej trakcie mamy podpisać rotę poświęcenia. Znaczenie aktu pisemnego nie umyka uwadze córki notariusza, którą jest Małgorzata Maria. „Imię” wyraża osobę ze wszystkimi jej bogactwami. Spotkanie dwóch imion jest tajemnicą przymierza, miłością, która proponuje siebie i wzbudza „miłość wzajemną".

Więcej…

10.07.2011; XV Niedziela Zwykła, A
Niedzielna Liturgia Słowa mówi o pewnej pełni o obfitości, którą udziela Bóg miłującym Go. „Rok uwieńczyłeś swymi dobrami, gdzie przejdziesz wzbudzasz urodzaj” Ps 65. Na pewno dla pobożnego żyda obfitość dóbr materialnych była znakiem błogosławieństwa Boga. Jednak czy obfitość doczesna jest Jego zamierzeniem? Chyba nie. Jezus pragnie byśmy obfitowali w dobra wieczne, w Niego Samego! Dlatego wlewa w nasze serca pragnienie, które tylko Jego Serce może wypełnić.

Więcej…

 

15 czerwca 2011 r. w Niepokalanowie odbyło się spotkanie z osobami duchownymi i świeckimi, podczas którego zawiązała się nowa Krucjata Różańcowa w Intencji Ojczyzny na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, gdzie węgierski kardynał Józef Mindszenty powiedział, iż Węgry zostaną uratowane przez Różaniec, jak się znajdzie 2 mln osób chętnych do modlitwy za Ojczyznę na różańcu.
I u nas w Polsce zawiązuje się taka sama modlitewna krucjata różańcowa o nowy cud różańcowy, a przesłaniem tej krucjaty różańcowej są słowa sługi Bożego Augusta kardynała Hlonda:

Więcej…

Więcej artykułów…

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.