Garść Słowa

16 KWIETNIA 2011; Sobota V tygodnia W. Postu
Wczorajsze rozważanie poprowadziło nas ku bóstwie, które może stać się naszym udziałem. Każdy pragnie Boskich radości, jednak czy każdy potrafi porzucić te ziemskie? Jedne i drugi niestety nie dadzą się połączyć. – tak pisała s. Faustyna Kowalska.
Pierwsi rodzice też pragnęli boskich pociech. Pragnęli być „jako Bóg”.

Więcej…

15 KWIETNIA 2011; Piątek V Tygodnia W. Postu
Wczoraj rozważaliśmy o zaproszeniu, jakie Pan Bóg wystosował do nas. Zaproszeniu do uczestnictwa w Królestwie Niebieskim. Zastanawiam się, czy słowa: Królestwo Niebieskie, Życie Wieczne, Wieczne Zbawienie; nie straciły swego blasku. Czy są dziś dobrze rozumiane.
Pan mówi: „przyszedłem, aby mieli życie i mieli je w obfitości.” Jakie życie?

Więcej…

14 KWIETNIA 2011; Czwartek V Tygodnia W. Postu
(Rdz 17,3-9) Abram padł na oblicze, a Bóg tak do niego mówił: Oto moje przymierze z tobą: staniesz się ojcem mnóstwa narodów. (…) Przymierze moje, które zawieram pomiędzy Mną a tobą oraz twoim potomstwem, będzie trwało z pokolenia w pokolenie jako przymierze wieczne, abym był Bogiem twoim, a potem twego potomstwa. I oddaję tobie i twym przyszłym potomkom kraj, w którym przebywasz, cały kraj Kanaan, jako własność na wieki, i będę ich Bogiem. Potem Bóg rzekł do Abrahama: Ty zaś, a po tobie twoje potomstwo przez wszystkie pokolenia, zachowujcie przymierze ze Mną.

Więcej…

10-04-2011; V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam obraz nędzy ludzkiej. Szczytem tej nędzy jest śmierć i rozkład, który ze sobą niesie – „Panie już cuchnie”.

Nie tak było na początku. Człowiek został przecież stworzony do przyjaźni z Bogiem. Jego przeznaczeniem było Życie, które jest w Bogu, jednak udzie wybrali nicość.

Woleli wsłuchać się w głos Przeciwnika i pozwolić, aby serca zaraził nieposłuszeństwem i pychą. Od tamtego czasu, ludzie odwrócili się od Źródła życia, a wybrali Nicość! Konsekwencją była śmierć.

Więcej…

03-04-2011; IV Niedziela Wielkiego Postu

Wspaniały jest obraz dzisiejszej Ewangelii. W czasach kleryckich właśnie ten obraz utkwił mi w pamięci z filmu „Jezus z Nazaretu” Franco Zeffirellego.

Oto zaszczuty przez faryzeuszów, niedawno co niewidzący człowiek u Chrystusa szuka schronienia. „Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego?” – „A któż to jest, Panie, abym w niego uwierzył”. – „Jest nim ten, który mówi do ciebie i na którego patrzysz.” – „Wierzę Panie” i oddał mu pokłon.

Więcej…

Strona 4 z 4

4
następna
ostatnia

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.