Garść Słowa

Od dzieciństwa uczymy się o ewolucji. "Świat powstał w miliony lat, a wszechświat w miliardy". Mówią, że "człowiek pochodzi od małpy" a ja sam uważam, że każdy pochodzi od takiej małpy na jaką sobie zasłużył, mam jednak nadzieję, że zostałem stworzony przez Boga.
Jak rozmawiać z tymi, którzy kurczowo trzymają się własnego ‘rozumku’ i nie potrafią zaufać Bogu i Pismu? Wsłuchaj się w wykład dra Kent’a Hovind’a. Jeśli ma się dwie godziny warto je poświęcić. Naprawdę dobre!
http://www.youtube.com/watch?v=Bl_VqU9VNZ8
Polecam ks. Piotr.

Proszę poświęćcie trochę czasu na obejrzenie filmu. Trwa tylko 29 minut, a ciekawie wiąże opowieść o Mszy św. oraz o Męce Pańskiej.
Zbyt często zapominamy, że Msza św. jest autentyczną Ofiarą Chrystusa, która zaczęła się i ma swoje źródło w Krzyżu.

http://youtu.be/n2ePwz7FZUg

 

SŁOWO WSTĘPNE
Z pomiędzy najdawniejszych wyznań wiary katolickiej (bo w miarę powstawania błędów, rozwijały się prawdy) jest Wyznanie Apostolskie, na Soborze Nicejskiem (325) uchwalone, oraz wyznanie wyrażające zasady Soboru Konstantynopolitańskiego (384). Poniżej podaję znane pod imieniem św. Atanazego; Wyznanie to najobszerniej wyraża prawdy o Przenajświętszej Trójcy, w końcu, że spowodowane było błędami, do których, w naszych czasach ciągnie wielu niewiadomość, chodzi o błędy dotyczące Bóstwa Jezusa Chrystusa.

Więcej…

Tezy do egzaminu podczas kolędy
(UWAGA! „ZPB” = książeczka: „Z Panem Bogiem”, Pelplin 2004)
• Akt wiary nadziei i miłości. „ZPB” str. 29/30.
• Główne prawdy wiary. „ZPB” str. 27.
• Pięć Przykazań Kościelnych. „ZPB” str. 21. (tylko nowa wersja!)
• Dziesięć Przykazań Bożych. „ZPB” str. 19/20.
• Dwadzieścia tajemnic Różańca św. „ZPB” str. 362, lub inaczej.
• Skład Apostolski. „ZPB” str. 18.

Więcej…

kazanie na 50 lecie Sakramentu Małżeństwa
Marii i Józefa, moich rodziców
02 czerwca 2012

Pierścień w życiu chrześcijan jest symbolem związania i zobowiązania. Na przykład pierścień zaręczynowy staje się oznaką wiernego dochowania obietnicy, a obrączka ślubna znakiem dozgonnej miłości. Wystarczy przypomnieć słowa liturgii małżeństwa: "Przyjmij tę obrączkę jako znak mojej miłości i wierności, oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci" [1].

Więcej…

Więcej artykułów…

Kontakt do Parafii

Herb Parafia Stowięcino

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
Św. STANISŁAWA BP i M.
w STOWIĘCINIE

PL 76-220 Główczyce; Stowięcino 17;

Telefony.: +48 59 811 66 69 GSM: +48 606 437 056
Biuro parafialne czynne w soboty między 13:00 a 15:00

Informator parafialny

Zapisz się do parafialnego biuletynu aby otrzymywać wszystkie ważne informacje z Twojej Parafii. Będziesz otrzymywać wszystko co ważne na swoją pocztę.